پیدا کردن دوربین مخفی جاسوسی از طریق موبایل

پیدا کردن دوربین مخفی جاسوسی

پیدا کردن دوربین مخفی جاسوسی از طریق موبایل

یک خانواده اخیراً در تهران یک غافلگیر ناخوشایند را کشف کردند: یک دوربین مخفی کوچک که به عنوان یک آشکارساز دود در اتاق نشیمن مخفی شده است. در اینجا دو روش برای بررسی دوربین ها وجود دارد برسی از طریق موبایل اندرویید و یا آیفون

اگر در هتل اقامت دارید ، دوربین بیسیم مخفی می توانند نگران کننده باشند.  میزبان شما موظف است هر دوربین که در آن قرار دارد را لیست کند ، روشن باشد یا خیر. علاوه بر این ، هتل اجازه نمی دهد تا میزبان ها دوربین را در حمام یا مناطق خواب قرار دهند ، حتی اگر این یک اتاق نشیمن با یک تخت تاشو باشد.

اما ، همانطور که این یک خانواده فهمیدند ، میزبان خزنده گاه به گاه می تواند یک دوربین را مخفی کند و به شما نگوید. دوربین های مخفی چیز جدیدی نیست.  در یک خبر جدید ، داستان هولناک دوربین های پنهان به صورت زنده در هتل های شمال توصیف شده است. بیش از 1500 مهمان هتل از طریق اینترنت فیلمبرداری و پخش مستقیم شدند. هرچه دوربین های مخفی ارزان تر می شوند ، به نظر می رسد آنها بیشتر و بیشتر ظاهر می شوند.

تولید کنندگان دوربین هایی را طراحی می کنند که مانند سایر اشیاء روزمره ، مانند آشکارسازهای دود ، ساعت دوربین دار ، هاب USB ، حتی شارژر دوربین دار پنهان شده اند. این موارد می تواند به دلایل قانونی در خانه شما استفاده شود – به عنوان مثال ، برای مخفی کردن یک دوربین سارق نمی تواند پیدا کند یا نظارت یک پرستار بچه با رضایت آن شخص باشد. اما چگونه اطمینان می دهید که کسی شما را با دوربین مخفی هدف قرار نمی دهد؟ با یک برنامه واحد و دوربین تلفن خود ، می توانید هنگام ورود به سیستم ، دوربین های مخفی را جابجا کنید.

دو روش برای اسکن دوربین با تلفن وجود دارد. ابتدا ، اگر دسترسی دارید ، می توانید شبکه Wi-Fi را برای دستگاه هایی که مانند دوربین هستند ، اسکن کنید. اما این تنها دوربین هایی را می یابد که به شبکه متصل هستند. دوم ، با استفاده از دوربین تلفن خود می توانید دوربین های دید در شب را جستجو کنید. اگر یک دوربین مخفی به شبکه وصل نشده باشد و قابلیت دید در شب را نداشته باشد ، هیچ روشی آن را مشاهده نمی کند – اما این ترفندها باید اکثر دوربین ها را مورد توجه قرار دهند.

نحوه اسکن دوربین های مخفی تحت شبکه :

بسیاری از مکانهایی که در آن اقامت دارید به شما امکان دسترسی به شبکه محلی را می دهند. می توانید با استفاده از برنامه ای به نام Fing ، از این مزیت استفاده کنید. Fing برنامه های iPhone و Android را ایجاد می کند. با این وجود بهتر است ، این تبلیغات رایگان است. Fing از شما می خواهد برای ویژگی های بیشتر وارد سیستم شوید ، اما لازم نیست این کار را برای اسکن دستگاه و پورت انجام دهید.

معرفی انواع دوربین های مخفی کوچک

معرفی دوربین های مخفی

ایده در اینجا این است که همه دستگاه های متصل به شبکه محلی را بررسی کنیم. توصیه می کنیم به غیر از تلفن یا رایانه لوحی که دارای Fing است ، تمام دستگاه های خود را جدا کنید تا موارد کمتری برای مرتب سازی داشته باشید. تلفن یا رایانه لوحی خود را به شبکه وصل کرده و سپس Fing را باز کنید.

برای شروع ، روی دکمه “تازه کردن” در سمت راست بالای صفحه برنامه ضربه بزنید و موافقت خود را برای دادن مجوزهای موقعیت مکانی برنامه انجام دهید. برنامه iPhone این مرحله را بطور خودکار انجام می دهد

پیدا کردن دوربین مخفی جاسوسی

نرم افزار پیدا کردن دوربین مخفی جاسوسی

صبر کنید تا اسکن برنامه به پایان برسد ، سپس لیست دستگاههای یافت شده را جستجو کنید. شما در حال جستجو به دستگاه هایی در شبکه هستید که برنامه شناسایی شده است ، می خواهید از هر چیزی که یک سازنده دوربین را نشان می دهد (مانند Nest ، Arlo یا Wyze) چشم پوشی کنید یا به عنوان “دوربین IP” لیست کنید.

پیدا کردن دوربین مخفی جاسوسی

نرم افزار پیدا کردن دوربین مخفی جاسوسی

حتی اگر در این لیست دوربین عکاسی ندارید ، از تعداد دستگاه هایی که مشاهده می کنید ذکر کنید و آنچه را می توانید در محلی که اقامت دارید پیدا کنید. اگر چیزی غیر عادی است (شاید بدون جزئیات قابل تشخیص) و شما نمی توانید منبع خوبی را پیدا کنید ، آدرس IP را بنویسید. مرحله بعدی اسکن کردن درگاه های باز است.

اگر دستگاه مشکوک در شبکه پیدا کنید ، می خواهید پورت های باز را که از آن استفاده می کنید ، اسکن کنید. ابتدا بر روی دکمه “شبکه” در انتهای صفحه ضربه بزنید.

پیدا کردن دوربین مخفی جاسوسی

نرم افزار پیدا کردن دوربین مخفی جاسوسی

سپس روی “یافتن پورت های باز” ضربه بزنید.

پیدا کردن دوربین مخفی جاسوسی

نرم افزار پیدا کردن دوربین مخفی جاسوسی

آدرس IP را که قبلاً نوشتید تایپ کنید و سپس روی دکمه آبی “یافتن پورت ها” آبی کلیک کنید.

پیدا کردن دوربین مخفی جاسوسی

نرم افزار پیدا کردن دوربین مخفی جاسوسی

لیست نشان می دهد که چه پورتهایی باز هستند و از چه خدماتی استفاده می کنند. مراقب RTSP و RTMP باشید. موارد مشترک برای پخش ویدئو هستند. هر چیزی با HTTP یا HTTPS به عنوان خدمتی که می توانید با یک مرورگر به آن وصل شوید ، ممکن است جریان ویدیو را نشان دهد. فقط آدرس IP را در مرورگر خود تایپ کنید ، به دنبال آن یک روده بزرگ و پس از آن درگاه ذکر شده (یعنی 192.168.0.15:80).

نحوه پیدا کردن دوربین مداربسته دید در شب

پیدا کردن دوربین مخفی جاسوسی

پیدا کردن دوربین مخفی جاسوسی

شما برای امتحان کردن مراحل فوق همیشه به شبکه محلی دسترسی نخواهید داشت. حتی وقتی این کار را انجام دهید ، آنها ممکن است کمکی نکنند. یک دوربین مخفی می تواند در یک شبکه جداگانه قرار داشته باشد یا خیلی مبهم باشد که به راحتی تشخیص دهد. اگر هنوز دوربین پیدا نکردید ، می توانید به دنبال چراغ های مادون قرمز باشید. بیشتر دوربین های IP برای دید در شب از مادون قرمز استفاده می کنند. در حالی که پرتوهای مادون قرمز با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند ، شما در حال حاضر دستگاهی دارید که می تواند به تلفن هوشمند شما کمک کند.

برخی از تلفن های هوشمند دارای فیلترهایی هستند که می توانند نور مادون قرمز را در دوربین اصلی خود مسدود کنند ، اما تعداد کمی از آنها فیلترهای دوربین جلوی خود را دارند. برای تعیین اینکه کدام دوربین برای شما کار خواهد کرد ، یک ریموت مادون قرمز مانند دوربینی که برای تلویزیون خود استفاده می کنید ، بگیرید. آن را به دوربین اصلی تلفن هوشمند خود نشان دهید و یک دکمه را فشار دهید. اگر نور را روی صفحه مشاهده کنید ، می تواند مادون قرمز را تشخیص دهد. اگر ندارید ، دوباره با دوربین جلوی آن امتحان کنید.

پیدا کردن دوربین مخفی جاسوسی

پیدا کردن دوربین مخفی جاسوسی

پس از تعیین بهترین دوربین برای استفاده ، چراغهای موجود در اتاق موردنظر را برای خاموش کردن خاموش کنید. سپس دوربین تلفن هوشمند خود را روشن کنید و به دنبال هر چراغ درخشان بروید. دوربین های IP به هیچ وجه از پیکربندی استاندارد استفاده نمی شوند ، بنابراین ممکن است فقط یک ، چهار ، شش یا یک ترکیب دیگر از چراغ ها را ببینید. آنها معمولاً بنفش هستند اما بعضی اوقات می توانند سفید به نظر برسند. لزوماً نیازی به دوربین پنهان نخواهید بود. در تصویر بالا ، دوربین فقط چند فوت فاصله دارد. اما به یک تصویر دیگر از آن طرف خانه نگاهی بیندازید:

پیدا کردن دوربین مخفی جاسوسی

پیدا کردن دوربین مخفی جاسوسی

چراغ های موجود در مرکز تصویر ، همان دوربین است که فقط سه اتاق از آن فاصله دارند (یک اتاق غذاخوری ، یک اتاق نشیمن و یک مطالعه). به اندازه کافی روشن است که باید مورد توجه قرار گیرد و بررسی دقیقتر را تضمین می کند. با این وجود فقط به مرکز دیوارها نگاه نکنید ، تلفن هوشمند خود را روی سقف ، دریچه ها ، حتی محل های خروجی قرار دهید. هنگامی که چراغ ها روشن هستند ، به دنبال چیز غیر معمول باشید. آیا یک اتاق بیش از یک دتکتور دود دارد؟ آیا هاب USB در مکانی وجود دارد که وسایل الکترونیکی دیگری ندارد؟ اگر یک آینه استاندارد را لمس کنید و انگشت خود را از زاویه نگاه کنید ، انگشت منعکس شده شما با انگشت واقعی شما “تماس” نمی گیرد. اگر همین کار را با شیشه یک طرفه انجام دهید ، انگشت منعکس شده و انگشت واقعی با شما تماس خواهند گرفت (به نظر می رسد که لمس می شود) ، و این می تواند مخفی کردن یک دوربین باشد. توجه به موارد خارج از مکان می تواند به شما در یافتن دوربین های مخفی کمک کند.

متأسفانه ، هیچ روش تضمینی برای یافتن دوربین مخفی وجود ندارد. اما انجام این اقدامات اضافی هنگام رسیدن به شما ، شانس جنگیدن را به شما می دهد و امیدوارم آرامش خاطر داشته باشید.

لینک دانلود برنامه fing

برای دانلود کلیک کنید.

 

 

برای دانلود کلیک کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید:

Call Now Buttonتماس ( 9 صبح الی 9 شب )