آیا میتوان دوربین مداربسته را هک کرد ؟

آیا میتوان دوربین مداربسته را هک کرد ؟

امروزه همه می خواهند سیستم دوربین مدار بسته خود را به اینترنت وصل کنند تا همه چیز را از راه دور از طریق رایانه ، تلفن همراه یا رایانه لوحی مشاهده کنند.

سوال این است: ” آیا میتوان دوربین مداربسته را هک کرد ؟ “

افراد دوربین های IP ، DVR یا NVR را خریداری میکنند و  P2P ، cloud یا هر فن آوری جدیدی را که تولید کنندگان ارائه می دهند برای ایجاد رضایت مشتری از سیستم جدید خود ، نصب می کنند. آسان ، سریع ، اینطور نیست؟

در سرتاسر اینترنت بحث هایی در مورد نحوه اتصال DVR به اینترنت و دسترسی آسان از راه دور بدون نیاز به یادگیری هرگونه تنظیمات آسان است و کاربر عادی هم میتوانید این کار ار انجام دهد زیرا تولیدکننده روش بسیار ساده ای برای انجام این کار در نظر میگیرد تا کاربرهای عادی هم بتوانند به راحتی نصب را انجام بدهند.

آیا میتوان دوربین مداربسته را هک کرد ؟

آیا میتوان دوربین مداربسته را هک کرد ؟

واقعیت این است که در حال حاضر بسیاری از دستگاه ها بدون هیچ گونه نگرانی در مورد مسائل امنیتی در اینترنت متصل هستند ، مشتریان هیچ تصوری از وقوع آن ندارند ، نصب کنندگان فکر می کنند این دستگاه ها با نصب آسان بهترین چیز در جهان هستند و تولید کنندگان تجهیزات ارزان قیمت نمی دانند. آیا واقعاً به امنیت DVR و دوربین اهمیت نمی دهید ، آنها فقط می خواهند با یک راه حل آسان مشتریان و نصب کنندگان را راضی کنند.

من قبلاً مقاله دیگری راجع به هکرهای دوربین های امنیتی ذکر کرده ام ، مهم نیست که شما یک مارک دوربین شناخته شده داشته باشید یا فقط یک دوربین بدون مارک

بد افزار چیست ؟

در این مقاله در مورد مشکل جدی دیگری بنام Malware صحبت خواهم کرد ، نوعی ویروس که به دستگاه حمله می کند و توسط هکرهایی که دسترسی از راه دور به دستگاه دارند می توانند مورد استفاده قرار گیرند ،

اخیراً نگرانی عمده ای با یکی از این بدافزارها به نام Mirai وجود دارد که به دلیل استفاده از دستگاه های روتر و به خصوص دوربین های مدار بسته به عنوان منبع تولید حمله DDoS به سرورهای اینترنتی بسیار مشهور شده است.

DDOS Attack چیست؟

DDoS مخفف توزیع انکار سرویس است که چیزی بیش از یک حمله هماهنگ بین چندین دستگاه نیست که همزمان درخواست سرویس می کنند ، به این ترتیب سرور نمی تواند به طور همزمان به همه پاسخ دهد و دچار یک وقفه می شود.

آیا میتوان دوربین مداربسته را هک کرد ؟

آیا میتوان دوربین مداربسته را هک کرد ؟

اینگونه خواهد بود که دسته ای از افرادی که بدون نیاز به معالجه به بیمارستان می آیند ، اما برای همه پزشکان و پرستاران حاضر زمان لازم است و با این کار ، کسانی که واقعاً به خدمات نیاز دارند ، نمی توانند آن را دریافت کنند.

ارتباط بین دوربین مدار بسته و حمله DDoS چیست؟

ساده ، هنگام حمله به IP IP ، DVR یا NVR دوربین ها ، از این دستگاه ها می توان برای اجرای این حمله هماهنگ به یک هدف در اینترنت استفاده کرد. DVR خود را با بخشی از سیستم تصور کنید که درخواست اتصال به سرورها را دارد و برای موفقیت حمله همکاری می کند ،

آیا میتوان دوربین مداربسته را هک کرد ؟

آیا میتوان دوربین مداربسته را هک کرد ؟

این جدول را با نمونه ای از لیست رمزهای عبور برای تجهیزات دوربین مدار بسته استفاده شده توسط بدافزار Mirai برای دستیابی و آلوده کردن دستگاه مشاهده کنید. آیا میتوان دوربین مداربسته را هک کرد ؟

این رمزهای عبور از وب سایتهای سازندگان تهیه می شود که اطلاعات موجود در دفترچه راهنمای نصب آنها را دارند.

توجه داشته باشید که تجهیزات تجاری مختلفی از جمله تولید کنندگان بزرگ وجود دارد که از رمزهای عبور استاندارد برای تجهیزات استفاده می کنند. آیا میتوان دوربین مداربسته را هک کرد ؟

در حال حاضر بسیاری از دوربین ها برای جلوگیری از استفاده از رمز پیش فرض ، نیاز به ایجاد گذرواژه دارند.

بنابراین باید مراقب باشیم که جزئی از این سیستم حمله نباشیم و با تغییر رمز پیش فرض یا بهتر آنکه با استفاده از تجهیزات بهتر و داشتن بروزرسانی ثابت سیستم عامل برای بهبود امنیت می توان از این کار جلوگیری کرد.

با سیستم عامل جدید همراه باشید و سعی کنید از تجهیزات قابل اطمینان تری استفاده کنید

لطفا سوالات و نظرات خود را  با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Call Now Buttonتماس ( 9 صبح الی 9 شب )